-- SAMORZĄD SZKOLNY --

Samorząd szkolny ma na celu reprezentację uczniów wobec dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz administracji oświatowej. Jest zobowiązany swoim zachowaniem dawać przykład innym uczniom oraz godnie reprezentować szkołę podczas akademii w szkole i imprezach miejskich. Przedstawiciele klas razem z Samorządem Uczniowskim powinni aktywnie uczestniczyć
w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu i życiu Naszej społeczności szkolnej.

Główne zadania Samorządu:

• organizacja życia szkolnego, umożliwiającego zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym a możliwością rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań
  • organizowanie działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie
    z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi, w porozumieniu z Dyrekcją
  • informowanie społeczności szkolnej o zarządzeniach dotyczących życia szkoły
  • nadzorowanie i sprawdzanie noszenia szkolnych identyfikatorów
  • rozpatrywanie ewentualnych skarg
  • pośredniczenie między uczniami a Dyrekcją
  • pomaganie przy organizacji akademii i apeli okolicznościowych

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016-2017

• Przewodniczący - Zuzanna Strus kl. IIIG
  • Zastępca przewodniczącego - Agnieszka Duch kl. IIIB
  • Sekretarz - Martyna Osińska kl. II E
  • Opiekunem samorządu jest p. Piotr Pietrzak

W roku szkolnym 2014-15 samorząd szkolny zorganizował następujące imprezy integracyjne dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Warce:

1. 09.10.2014 r. – dyskoteka integracyjna
  2. 21.11.2014 r. – dzień życzliwości
  3. 12.12.2014 r. – konkurs na najładniejszego Bożonarodzeniowego anioła
  4. 08.01.2015 r. – pierwszy w naszym gimnazjum wieczorek filmowy.
  5. 03.02.2015 r. – charytatywny koncert dla Alana
  6. 12.02.2015 r. – dyskoteka walentynkowa
  7. 10.03.2015 r. – występ artystyczny z okazji Dnia Kobiet
  8. 18.03.2015 r. – drugi wieczór filmowy
  9. 22.04.2015 r. – konkurs na najładniejszą gazetkę szkolną na temat: "Misja i wizja naszej szkoły".

Samorząd szkolny w ramach dodatkowych czynności zorganizował rozdanie upominków 05.12.2014 r. z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

dyskoteka
1 października samorząd szkolny zorganizował dyskotekę integracyjną na zakończenie wakacji dla uczniów naszej szkoły. Impreza trwała od godziny 16:00 do 20:00 w budynku Sali Gimnastycznej.

dzien_zyczliwosci
21 listopada samorząd szkolny z okazji Dnia Życzliwości w Publicznym Gimnazjum w Warce, zorganizowany został apel, na którym uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich przedstawiali zrobione przez siebie prace zawierające tematykę i hasła związane z życzliwością i kulturą osobistą. Dodatkowo przedstawiciele samorządu rozdali klasom upominki w postaci zdrowych i soczystych jabłek.

mikolajki
Dzień przed symbolicznymi Mikołajkami trójka samorządowa rozdała uczniom wszystkich klas słodkości, by umilić oczekiwanie na zbliżające się święta.

aniolek
W związku ze zbliżającymi świętami się został ogłoszony konkurs na najładniejszego anioła Bożonarodzeniowego. Każda klasa miała wykonać swojego dobrego duszka - technika dowolna. Dwunastego grudnia samorząd szkolny ogłosił wyniki konkursu:
I miejsce klasa I B
II miejsce klasa I F i II G
III miejsce klasa I A i II B.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

wieczor_filmowy
8 stycznia odbył się pierwszy w naszym gimnazjum wieczorek filmowy. Uczniowie za symboliczną opłatą 2zł od godziny 16:00 do godziny 20:00 mogli obejrzeć 2 produkcje na dużym ekranie:
Musical "Mammamia"
oraz horror "Obecność".
Wszystkim przybyłym dziękujemy za wspólnie spędzony czas w miłym towarzystwie.

koncert_alan
Naszej szkole nie są obce wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Trzeciego marca samorząd szkolny zorganizował koncert dla Alana, ucznia szkoły podstawowej. Miał on na celu zebranie funduszy mające wspomóc rehabilitację chłopca.

dyskoteka_walentynkowa
Z okazji zbliżającego się święta zakochanych dnia 12 lutego, trójka samorządowa, za zgodą Dyrekcji, zorganizowała Dyskotekę Walentynkową. Oprócz wyśmienitej muzyki uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia
w budce fotograficznej.

dzien_kobiet
10 marca grupa naszych utalentowanych chłopców przygotowała specjalny występ artystyczny dla naszych szanownych Pań
z okazji obchodzonego Dnia Kobiet. Gwoździem programu był pokaz "Jezioro łabędzie" w wykonaniu panów z klas trzecich.

wieczor_filmowy
Pierwszy wieczorek filmowy cieszył się tak dużym powodzeniem, iż samorząd szkolny wraz z Dyrekcją postanowili powtórzyć maraton, by nasi uczniowie mogli jeszcze bardziej zacisnąć koleżeńskie więzy. Tym razem zostały także wyświetlone dwie różne projekcje: musical "Dirty Dancing" oraz horror "Kobieta w czerni"
Miło było gościć kinomanów na naszym drugim wieczorku.

misja
"Misją naszej szkoły jest umożliwianie uczniom wszechstronnego rozwoju…" Te pierwsze słowa koncepcji pracy naszej szkoły pobudziły entuzjazm naszych uczniów do zorganizowania konkursu na najładniejszą gazetkę opartą na misji i wizji naszej szkoły. Zwycięzcą została klasa II B. (gazetka obok)