-- ŚWIETLICA SZKOLNA --

Świetlica szkolna przeznaczona jest dla uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce. W roku szkolnym 2016/2017 funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 16:00. Uczęszczjący do niej uczniowie dojeżdżają autobusem szkolnym i PKS- em, natomiast
w szczególnych przypadkach świetlica zapewnia doraźną opiekę uczniom podczas nieobecności nauczyciela przedmiotu w szkole lub podczas zmiany planu.

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej mają do dyspozycji m.in. 10 komputerów PC
z dostępem do Internetu, telewizor oraz zestawy gier planszowych. Obok świetlicy znajduje się nowo wyremontowana szkolna stołówka, w której uczniowie mogą zjeść smaczne obiady.

Podstawowym celem działalności świetlicy jest wszechstronny rozwój osobowości ucznia, świadome i aktywne przygotowanie ucznia do życia w społeczeństwie, do stawania się pełnowartościowym człowiekiem pełnym poczucia wartości i godności ludzkiej, zdolnym do podjęcia dojrzałych decyzji, wolnym od nałogów.

Treści zajęc prowadzonych przez nauczycieli świetlicy dotyczą następujacych kręgów:

1. Poznaję samego siebie
  2. Grupy rówieśnicze
  3. Współczesne zagrożenia
  4. Moja twórczość
  5. Aktywności ruchowa
  6. Przyroda i ja
  7. Jesteśmy częścią Europy
  8. Moja rodzina
  9. Prawa człowieka i ucznia
  10. Tolerancja
  11. Konkursy, teleturnieje, koła zainteresowań, uroczystości