-- Charytatywny Koncert dla Alana --

Dnia 3.02.2015 roku w naszej szkole odbył się Charytatywny Koncert dedykowany młodszemu koledze. Gościem honorowym koncertu był Alan, który przybył do nas ze swoją siostrą, mamą, przyjacielem – Mikołajem i jego mamą.
        Po oficjalnym otwarciu przez Anetę Singh i Martę Młynarczyk, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym.
        Jako pierwsze wystąpiły Angelika Jakubowska (wokal) i Milena Maliszewska (skrzypce) wykonując utwór "Rzeka marzeń" (Bajm). Duet ten przypomniał nam, że warto mieć marzenia.
        Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowała nam grupa "The right way"
w składzie: Chojniak Dominika, Katarzyna Kiliańska i Marika Kwiatkowska.
        Kolejną atrakcją tego koncertu był solowy występ Kariny Grzelewskiej, która na scenie zachwyciła nas swoim show z hula- hop. Był to bardzo energetyczny występ.
        Tuż po Karinie, przy wsparciu chóru pod dyrekcją pani Katarzyny Ambroży swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Katarzyna Kłos w utworze Marty Podulki pt. "Mocna". Chór wykonał jeszcze jedną piosenkę "We are the World" (USA for Africa) przypominając nam, że wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy, bo w jedności drzemie ogromna siła.
        Jako ostatni wystąpili uczniowie klas: 3 E i 3 F tańcząc "Belgijkę" pod kierunkiem pani Katarzyny Szeląg-Luśniewskiej. Po tym wspaniałym tańcu integracyjnym chór zaśpiewał jeszcze raz "Mocną" i tym miłym akcentem uroczystość dobiegła końca.
        Pani Dyrektor Bożena Sobieraj zabrała głos dziękując artystom i ich opiekunom za zorganizowanie koncertu, który spotkał się z dużym uznaniem publiczności, żywiołowo reagującej i nagradzającej artystów brawami.
        Artyści, tego dnia byli bardzo ważni, jednak najważniejszy był cel tego koncertu- zbiórka funduszy na rehabilitację Alana, który po zakończeniu koncertu wraz ze swoją mamą dziękował za tak miły gest.
        Od rana w szkolnej kawiarence prowadzona była sprzedaż pysznych ciast, babeczek
i sałatki owocowej. Dochód z kawiarenki także został przeznaczony na rehabilitację Alana. Sprzedażą słodkości zajmowały się Monika Gilarska i Ida Podworska.
        Oprócz tego można było zakupić gofry i zapiekanki przygotowane przez dziewczęta
z klasy 2B pod kierunkiem Pani Ewy Górczyńskiej ("Trzymaj Formę"). Pieniądze uzyskane ze sprzedaży także zostały przekazane na rehabilitację Alana.

Podziękowanie za organizację Koncertu dla:
- p.Katarzyny Ambroży
- p.Katarzyny Szeląg- Luśniewskiej
- Wolontariuszy

Podziękowanie za organizację kawiarenki dla:
- p. Ewy Górczyńskiej
- p. Anny Góreckiej
- p. Joanny Cieplak
- p. Danuty Kwiatkowskiej
- Kamili Witkowskiej
- Ani i Zuzi Walczak

Koncert został zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego
"Warto pomagać"

Wszystkim artystom, współorganizatorom i darczyńcom
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Notatka: p. Monika Kamać i p. Dorota Macioszek - organizatorki koncertu.
        Foto: p. Ewa Górczyńska