Mikołajki w PANDZIE


      Dnia 12 grudnia 2015r. wolontariuszki z wareckiego gimnazjum razem z opiekunkami panią Dorotą Macioszek i panią Moniką Kamać odwiedziły podopiecznych z Placówki Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach.
      Temat przewodni spotkania nawiązywał do zbliżających się świąt. Razem z koleżankami poprowadziłam zajęcia ruchowo – integracyjne. Zaczęliśmy od wspólnej zabawy – wyprawy do fabryki świętego Mikołaja w Laponii. Po podziale na grupy układaliśmy piosenki o Mikołaju, które potem prezentowaliśmy. Potem ruszyliśmy w niebezpieczną podróż, podczas której uciekaliśmy przed niedŸwiedziem polarnym, pokonaliśmy burzę śnieżną. Aby wejść do fabryki musieliśmy utworzyć krzyżówki z hasłami świątecznymi, a następnie wymieniając się nimi – rozwiązać je. Potem dziewczyny z wolontariatu: Karina Grzelewska, Angelika Tulo oraz Angelika Dubińska zaprezentowały taniec z hula hop i zaprosiły chętnych do wspólnej zabawy. Kiedy już trafiliśmy do fabryki Mikołaja, ciągnęliśmy losy i mieliśmy czas, aby wykonać samodzielnie upominek dla wylosowanej osoby. Umieściliśmy prezenty pod choinką a potem pomocnicy świętego rozdawali je wszystkim zgromadzonym.
      Miło jest otrzymywać prezenty ale jeszcze przyjemniej obdarowywać innych i patrzeć na ich zadowolone twarze. Do zobaczenia wkrótce, przyjaciele!


foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

      Notatka: Patrycja Olędzka (3C), p. Dorota Macioszek

BIP


Powrót do strony głównej

Powrót do strony głównej

© Copyright by Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce