Fender Stratocaster - gitara elektryczna produkowana od 1954 przez firmę Fender,
do dzi¶ cenionego potentata w ich produkcji. Powstała z ewolucji poprzedniego modelu firmy - Telecaster, pierwszej gitary pozbawionej pudła rezonansowego. Stratocaster jest produkowany w dwóch krajach: w USA i Meksyku. Gitary z napisem "American" są lepiej wykonane, jednak "Mexico" są znacznie tańsze. Prócz tego podziału występują jeszcze różne odmiany, m. in.: Standard, Deluxe, Vintage, Special, Hot Road czy Artist - sygnowane przez gitarzystów (np. Eric Clapton, David Gilmour, Yngwie Malmsteen, Mark Knopfler).

Koło Gitarowe

W naszej szkole od początku roku szkolnego 2010/11 powstało kółko Gitarowe , które Prowadzi P.Arkadiusz Białek, . W tym kółku gitarzyście z naszej szkół mogą się uczyć , ćwiczyć , a następnie występować na różnych uroczystościach o wszelkie informacje na temat kółka należy kierować do prowadzącego go Pana Białka.

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH!!