Zbiórka żywności oraz wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.


W dniach 21-22.10.2010r. w szkołach podstawowych w Warce organizowana była zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. W związku z promowaniem akcji odbył się konkurs plastyczny pt. "Mój kochany zwierzak" dla klas I-III. Pierwsze trzy miejsca zajęły: Kinga Krawczyk z PSP nr 2 (pierwsze miejsce), Diana Wrzesińska z PSP nr 1 (drugie miejsce) oraz Emilia Gizka z PSP nr 1 (trzecie miejsce).


W tych samych dniach podobna akcja miała miejsce w naszym Gimnazjum. 23.10.2010r. zawieźliśmy wszystkie dary do wspomnianego powyżej schroniska.


Gdy tylko przekroczyliśmy bramę placówki przywitał nas niesympatyczny zapach, głośne szczekanie i widok dużej ilości psów zamkniętych w boksach. Był to straszny obraz. W oczach każdego zwierzaka można było dostrzec lęk i nadzieję, że ktoś go przygarnie i pokocha. My niestety, mogliśmy poświęcić tylko trochę czasu na spacer, bądź też na pomalowanie budy... Kiedy odjeżdżaliśmy, wiedzieliśmy, że pomimo naszych starań nie zmieniło się tu dużo. Nadal będą tu trafiać porzucone, często źle traktowane, bezbronne czworonogi. Jednak jeśli będzie więcej osób takich jak my, kochających i chcących pomagać zwierzętom - schroniska będą w lepszym stanie. Zachęcamy więc do adoptowania psów i kotów ze schroniska lub pomagania w inny sposób. Pamiętaj! To najlepszy przyjaciel człowieka!


Notatka: Katarzyna Sosnowska klasa 3f
Zdjęcia: Zuzanna Guba klasa 3e

Edit by: Gabi, Kasiula xD

Made by: Furman, Sosin, SzymonPowrót do strony głównej


© Copyright by Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce