-- Konkurs "Podróże marzeń" --

21 marca 2015r. odbyło się rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu "Podróże marzeń" skierowanego do podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Szkolne Koło Wolontariatu. Do konkursu zgłosiło się 7 uczestników, którzy w pierwszej jego części mieli wykonać pracę plastyczną przestrzenną pt. "Viva Italia". Kolejnym etapem był konkurs wiedzy o Włoszech. Młodzież otrzymała zagadnienia oraz pytania do samodzielnego opracowania. Prowadzące spotkanie wolontariuszki Iga i Monika powitały gospodarzy oraz gości. I zaczął się II etap konkursu. Najpierw była krzyżówka, potem malowanie portretu Mony Lisy na balonie i na deser rozpoznawanie obrazków (roślinność, zabytki, dzieła sztuki), pytania z historii, geografii i historii sztuki. Młodzież bardzo się przyłożyła do nauki i odpowiadała na pytania śpiewająco. Po części wiedzowej jury udało się na obrady połączone z oceną prac plastycznych. Prace plastyczne, które ukazały się oczom jury były niezwykle twórcze. Powstała pizza, Koloseum, portret „Damy z łasiczką”, maski weneckie i makieta z punktami charakterystycznymi Włoch. Prace powstały z niezwykłych materiałów, widać było w nich precyzję i ogromne zaangażowanie. Różnice punktowe między poszczególnymi miejscami były minimalne. Kiedy pani Monika i pani Dorota odczytywały wyniki atmosfera była bardzo napięta, każdy chciałby usłyszeć swoje imię w pierwszej dwójce. Zwycięzcami konkursu zostali Damian i Justyna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Cały konkurs podsumowała pani dyrektor Zofia Karaś, gratulując swoim podopiecznym i przekazując im słowa uznania.
      Na koniec padły niespodziewane słowa: "Jedziecie wszyscy!" Niedowierzanie malowało się na twarzach pozostałych uczestników, a potem pojawiły się łzy wzruszenia i nastąpiła euforia.
Skład jury:
p. Iza Górecka,
p. Anna Górecka
p. Monika Kamać
p. Barbara Marchocka
p. Dorota Waga
p. Jerzy Wartenberger - Fundacja "Nie Tylko Myśl"
p. Zygmunt Milewski - Fundacja "Nie Tylko Myśl"
p. Zofia Karaś - dyrektor PS PANDA
Marika Kwiatkowska - wolontariuszka.
      To już 4 edycja konkursu. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przez 4 lata nas wspierali: rodzicom, przyjaciołom w Polsce i za granicą, nauczycielom, wareckim firmom i stowarzyszeniom. Lista jest naprawdę imponująca.
      Niech podziękowaniem dla wszystkich będą uśmiechnięte twarze podopiecznych z PANDY, którzy z wielkim zainteresowaniem zwiedzali zabytki i z ogromną radością bawili się w Mirabilandii.

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto