Wyjazd SKW do Placówki Socjalnej "Panda" w Kozienicach.

Dnia 25 września w sobotę Szkolny Wolontariat zorganizował wyjazd do Placówki Socjalnej "Panda" w Kozienicach. Mimo godzinnej jazdy, czas w autobusie minął bardzo szybko. Wreszcie wjechaliśmy na plac domu dziecka. Każdy z nas był nieco poddenerwowany, a zwłaszcza osoby, które były tam pierwszy raz. Kiedy weszliśmy, dzieci nieśmiało wychyliły się z pokoji, spoglądając na naszą grupkę. Ale już po chwili zapoznaliśmy się z podopiecznymi placówki i rozpoczeliśmy wspólne zabawy. Pierwsza z nich była zabawą z chustą. Miło było popatrzeć na takie roześmiane, bawiące się dzieci. Zmęczeni i wybawieni postanowiliśmy wyjść razem na dwór. Najmłodszym pomogliśmy założyć buty i kurteczki, po czym wyszliśmy na plac zabaw. Tam również trwały liczne gry i zabawy. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy. W tym czasie część wolontariuszy prowadziła ze starszą młodzieżą warsztaty z wyplatania dzwoneczków. Sznurki trochę się nam plątały, ale mimo to udało nam się zrobić piękne dzwonki, które będą zdobiły później świąteczną choinkę. Jednak wybiła godzina 11 i nadeszła pora powrotu do Warki. Odprowadziliśmy pociechy do środka i... trzeba było się żegnać. Mimo, że na każdej twarzy widniał uśmiech, w sercach niektórych z nas przelewał się smutek. Ale to nie było nasze ostatnie spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Notatka: Klaudia Ucińska i Stella Stępniewska klasa 3f

Edit by: Gabi, Kasiula xD