-- Wolontariusze i "Dzień Dziecka" --

31 maja na wareckim rynku odbył się gminny Dzień Dziecka. Dzięki wielu atrakcjom i pięknej pogodzie wszystkie dzieci ogarnęło szaleństwo i chęć do zabawy! Od 14:00 każde dziecko mogło znaleźć atrakcję dla siebie. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Publicznym Gimnazjum w Warce malowali roześmiane dziecięce buźki i wykonywali zwierzątka, kwiatki, miecze i inne atrakcje z baloników.
      Przy stoisku laboratorium chemicznego można było zobaczyć prawdziwe cuda - na przykład płonącą rękę bez poparzenia. Kolejnym chętnie odwiedzanym punktem było stoisko ceramiczne, gdzie dzieci mogły własnoręcznie lepić różne naczynia. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała konkursy z nagrodami. Dzięki świetlicy z Bończy kawałek wareckiego rynku zamienił się w morze, na którym pływał wielki statek, który dzieci mogły ozdobić według własnego pomysłu a następnie wyruszyć w rejs pełen przygód. Warecki Klub Fantastyki i Gier WARG poprowadził turnieje 3 gier planszowych w których można było wygrać ciekawe nagrody. Stowarzyszenie ANIMATOR zapewniło atrakcyjne gry i zabawy dla dzieci. Scena na wareckim rynku w dniu dziecka pełna była pokazów talentów. Na początku zaprezentowały się na niej grupy taneczne z Centrum Sportu i Rekreacji. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała również grupa młodzieży ze świetlicy w Laskach. Następnie na scenę wkroczyły dwie kolorowe nutki, które tańczyły i śpiewały razem z dziećmi. Wiele radości przynieśli także aktorzy prezentujący przedstawienie pod tytułem: "Bajkotworek i bajek pełen worek". Podczas imprezy pojawiła się też Orkiestra Moderato, która wykonała pokaz musztry paradnej. Później na scenie zaprezentowały się dzieci ze świetlicy z Bończy, Szkoły podstawowej nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Nowickiego w Konarach.
      To był dzień pełen wrażeń dla wszystkich obecnych dzieci - i tych małych i większych.

foto foto foto

Notatka: Monika Kamać