Targi Edukacyjne w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Warce

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych stoją przed jednym z najważniejszych życiowych pytań - Jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać? W znalezieniu odpowiedzi miały im pomóc Targi Edukacyjne, które w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce odbyły się w sobotę, 18 marca, już po raz drugi. Przedsięwzięcie adresowane było do młodzieży gimnazjalnej klas drugich i trzecich. Swoją ofertę kształcenia przedstawiło 13 szkół ponadgimnazjalnych.

1. LO im. Piotra Wysockiego w Warce
  2. ZSP im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Warce
  3. CKZiU im. T. Nocznickiego w Nowej Wsi
  4. ZSP im. S. Staszica w Białobrzegach
  5. LO im. Armii Krajowej w Białobrzegach
  6. ZSP im. Wincentego Witosa w Jasieńcu
  7. ZS RCKU im. C. Plater Zyberkówny w Piasecznie
  8. LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie
  9. ZS nr 1 w Piasecznie
  10. ZSZ im. ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii
  11. ZSZ im. Marszałka F. Bielińskiego w Górze Kalwarii
  12. ZSP im. J. Kochanowskiego w Garbatce Letnisku
  13. ZSP i Mistrzostwa Sportowego im. dr H. Spoczyńskiej w Lipinach

Aby zachęcić uczniów gimnazjum do wybrania swojej placówki, ich przedstawiciele stawiali na kontakt bezpośredni, jak rozmowy przy rozdawaniu ulotek, kuszono też słodkościami, czy szansą na skorzystanie z usług fryzjerskich lub możliwości poznania funkcjonowania robotów. Uczniowie otrzymywali ulotki informacyjne, w których przedstawiono kierunki kształcenia, profile, zawody oraz warunki rekrutacji. Przedstawiciele szkół, informowali zarówno o zajęciach obowiązkowych, jak i ofercie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz wielu innych szkolnych atrakcjach.
      Podczas Targów Edukacyjnych można było też skorzystać z pomocy doradcy zawodowego p. Beaty Budzianowskiej (przedstawicielki Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Warce), która oferowała konsultacje indywidualne dla młodzieży w postaci porad edukacyjno-zawodowych.

Targi Edukacyjne już za nami, i chyba śmiało można uznać je udane! Dyrektorzy szkół, wychowawcy i nauczyciele, jak i sama młodzież niebawem kończąca edukację w Gimnazjum, zdają sobie sprawę z konieczności podjęcia decyzji, co do dalszego kierunku kształcenia. Targi zaś, to doskonała okazja do tego, aby młodzież mogła zapoznać się z ofertami szkół.
      Jesteśmy przekonani, iż dzięki targom, gimnazjalistom łatwiej będzie dokonać prawidłowego wyboru szkoły, od którego zależeć będzie dalszy rozwój i przyszłość każdego ucznia.

Notatka: Monika Kamać
        Foto: Rozalia Skrzypczak (2F), Zbigniew Tomczyk