Wycieczka turystyczno-krajoznawcza w Pieniny

Dnia 12 września 2016 r. uczniowie klasy 3d, 3e i 3g pod opieką wychowawców: p. Moniki Kamać, p. Katarzyny Szeląg-Luśniewskiej, p. Aleksandry Gajewskiej-Kuny
i p. Doroty Macioszek pojechali na pięciodniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Pieniny.
    Punktualnie o godzinie 7.00 wszyscy zjawiliśmy się przy Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Od początku wyjazdu pogoda dopisywała, ale dobry humor też nas nie opuszczał.
      Pierwszym punktem programu wycieczki, było zwiedzanie Krakowa. Cała grupa udała się na Wawel, gdzie największe wrażenie wywarły: Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się tam groby dawnych władców Polski. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Rynek, gdzie zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy słynnego hejnału. Po zakończeniu zwiedzania Krakowa grupa udała się do autokaru.
      Po 7-godzinnej podróży dotarliśmy do Grywałdu, gdzie znajdował się Pensjonat "Willa Małgośka". Podróż minęła w bardzo miłej atmosferze. Po zakwaterowaniu odbyło się spotkanie, gdzie panie wychowawczynie zapoznały młodzież z przebiegiem następnych dni. Już pierwszy dzień rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. O godzinie 6.00 (rano), nasze wychowawczynie zorganizowały poranne biegi, w których bardzo chętnie uczestniczyliśmy. We wtorek podziwialiśmy niezwykle urokliwy Wąwóz Homole. Podczas spaceru uczniom towarzyszył pan Piotr "Sokół", który dzielił się z nami swoimi wiadomościami na temat przyrody i klimatu w górach. Zmęczeni górskim spacerem wróciliśmy do Willi "Małgośka" na obiad.
      Gospodarze pensjonatu byli bardzo uprzejmi. Zawsze można było liczyć na ich pomoc. Pani Małgosia okazała się wspaniałą kucharką. Poza pysznymi obiadami, częstowała nas wyśmienitymi wypiekami
      Po południu pojechaliśmy do Czorsztyna, aby zwiedzić tamtejszy zamek. Braliśmy także udział w spływie Jeziorem Czorsztyńskim. Wieczorem odbyło się ognisko
w towarzystwie pana Piotra, który umilał czas grą na regionalnych instrumentach. Pan Piotr okazał się też wybitnym śpiewakiem. Humor dopisywał wszystkim.
      Następnego dnia, po pysznym śniadaniu, pojechaliśmy do Zakopanego. Pierwszym punktem wycieczki było wejście na Gubałówkę. Po dotarciu na szczyt, na tarasie widokowym, wszyscy podziwiali przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego, z sa- tysfakcją spoglądając w dół. Po zejściu z Gubałówki udaliśmy się na Krupówki. Później przeszliśmy pod skocznie narciarskie. Po spalonych kaloriach przyszła pora na obiad, a zaraz po nim udaliśmy się do Szczawnicy (uzdrowiskowej miejscowości), która słynie z wód leczniczych. Oczywiście każdy mógł skosztować wody o uzdrawiającej mocy
w Pijalni Wód Mineralnych. Po bardzo aktywnym dniu udaliśmy się na kolację, potem kibicowaliśmy warszawskiej Legii w spotkaniu z Borussią Dortmund.
      W czwartek (15.09), wyruszyliśmy pod najwyższy szczyt Pienin środkowych- Trzy Korony. Wchodziliśmy pod czujnym okiem pani przewodnik, która wzbogaciła naszą wiedzę przyrodniczą o nowe informacje. Wszystkim udało się dotrzeć na sam szczyt, gdzie z platformy widokowej na Okrąglicy, podziwialiśmy przepiękny widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego. Po zejściu z Trzech Koron wróciliśmy do naszej miejscowości noclegowej- Grywałdu, na zasłużony obiad. Późnym popołudniem udaliśmy się do pobliskiego i urokliwego Kościoła pw. św. Marcina, który zachwycił nas swoją prostotą i tym, że stoi nadal w niezmienionej formie od XV wieku. Wieczorem po kolacji odbyła się dyskoteka, na której wszyscy doskonale się bawili.
      Ostatniego dnia (spakowani w drogę powrotną), po śniadaniu pojechaliśmy do Energylandii- rodzinnego parku rozrywki w Zatorze. Korzystaliśmy tam z wybranych przez siebie atrakcji, spragnieni przygód i adrenaliny. Wszyscy wypoczęci i w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu, a wycieczka pozostała już tylko miłym wspomnieniem.
      Sprawozdanie z wycieczki napisały: Julia Kaczmarek i Julia Smodrzak (kl. 3E)

pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny

Poniżej - twórczość artystyczna uczniów, związana z wycieczką:

pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny pieniny