-- Gimnazjaliści z Warki Mistrzami Sportu --

Minione półrocze w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce obfitowało w wiele wydarzeń, zwłaszcza sportowych. Nasi uczniowie brali w nich aktywny udział, rozwijając swoje uzdolnienia i zainteresowania. Niezmiernie ważne jest, by młodzi ludzie oprócz zdobywania wiedzy realizowali pasje, spełniając swoje marzenia.

Wielkim powodem do dumy są osiągnięcia uczniów, jednak najbardziej cieszy fakt, że wśród gimnazjalistów mamy Mistrzów Sportu.

Na szczególną uwagę zasługuje uczennica klasy IIIg Aleksandra Cieplak, która zajęła I miejsce w plebiscycie sportowym w kategorii "Talent Roku 2016" organizowanym w Radomiu, gdzie odbyła się Gala Sportu. Tym samym została wybrana na najpopularniejszego sportowca - Talent Roku w powiecie grójeckim. Uczennica w 2016r. kilkakrotnie została medalistką Grand Prix Pucharu Polski. Trenuje pływanie od 2010 roku, specjalizując się w stylu motylkowym na dystansach 50 m, 100 m, 200 m. Od 2015r. jest zawodniczką Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu. Aktualnie jest Mistrzynią Warszawy, Mistrzynią Mazowsza na 50 m i 100 m stylem motylkowym.

Z kolei uczeń klasy IIIc Igor Kowalski również dostarcza szkole splendoru jako czołowy szachista w Polsce w swojej kategorii wiekowej. W minionym półroczu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Gimnazjalnych w Szachach w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowali: Igor Kowalski, Mateusz Norberciak, Damian Jankowski i Natalia Buczek. Na 28 wszystkich zespołów nasza ekipa znalazła się w pierwszej piątce a Igor Kowalski wygrał wszystkie partie, zdobywając złoty medal. Podziwiamy sportową postawę i ducha walki.

Uwagę przyciąga również uczennica klasy IIb Anna Traczyk, która reprezentuje szkołę w mistrzostwach świata form tanecznych w Czechach, zdobywając czołowe miejsca w kategoriach: Taniec Jazz - II miejsce, Taniec Modern - III miejsce, Taniec Egurola Dance Sumer, Solo Jazz - VI miejsce.

Uczeń klasy IIIg Patryk Glinka również reprezentował szkołę, zdobywając zaszczytne miejsca jak: I miejsce w Pucharze Europy w Kick Boxing Kick Light w Tarczynie, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 16 Kick Light w Mińsku Mazowieckim oraz III miejsce w Pucharze Polski Kick Light w Pułtusku.

Gimnazjaliści oprócz zdobywania pucharów i innych nagród potrafią także dzielić się swoimi pasjami w dziedzinie sportu, czego wyrazem jest udział klasy Ib w warsztatach sportowych "Zawody integracyjne - dzieci i niepełnosprawni", które odbyły się w Warsztatach Terapii Zajęciowej "Tęcza" w Warce.

Jest to bardzo budujące, że młodzi ludzie są wrażliwi i otwarci na pomoc innym, zwłaszcza tym, którzy w pełni nie mogą spełniać i realizować swoich marzeń. Mamy nadzieję, że kolejne półrocze w wareckim gimnazjum będzie również udane. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

foto foto

Notatka: Anna Ambroży