DZIEŃ KOBIET 2017


Z okazji Dnia Kobiet do naszej szkoły zawitała Gim-TV. Przed widzami pojawili się znani prezenterzy - Patryk Zieliński i Andrew Lockley, którzy przedstawili najświeższe informacje.

Następnie wysłuchaliśmy rozmowy z redaktorem pisma "Baba z wozu, koniom lżej", panem Feliksem Bączkiem (Mateusz Norberciak), na temat zalet obchodzenia Święta Kobiet. Po programie chętni mogli nabyć poradnik pana Bączka.

Profesor Alojzy Rehabilitowany (Mateusz Orłowski) w swoim programie popularno-naukowym pt. "Jak było kiedyś - jak jest dziś" przedstawił, jak mężczyźni zabiegali o względy kobiet od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Najpierw pojawił się nasz najstarszy przodek z maczugą i prezentem w postaci futra dla swojej pra-kobiety, następnie Zbyszko z Bogdańca brał udział w turnieju rycerskim. O względy Julii zabiegał śpiewająco Romeo; pojawił się też prawdziwy atleta z końca XIX wieku i jeszcze większy mistrz - zdobywca papieru toaletowego z okresu stanu wojennego. A na koniec - dziewczyna i chłopak zapatrzeni w swoje smartfony, czyli nasza codzienność...

Kolejnym punktem programu był krótki wywiad z wybitnym reżyserem Oskarem Pokrętnym (Przemek Staszewski). Jako pierwsi mieliśmy okazję obejrzeć premierę jego najnowszego filmu pt. "Mistrz planowania", który był nominowany do Oskarów (w tym za rolę najlepszego psa). Tytułowy "Mistrz planowania" (Stasiek Przybylski) to mężczyzna, który przez tydzień musiał sobie radzić sam bez żony, ponieważ wyjechała, ale za to z ulubionym psem – Pulpetem (Patryk Kwiatkowski). Miała być sielanka, ale po wykwintnej kolacji i po wizycie inkasenta pieniądze się skończyły, więc nasi bohaterowie musieli drastycznie zmienić swoje menu i pokazać swoje mistrzostwo w planowaniu. Ostatecznie jednak wszystko dobrze się skończyło i naszym bohaterom udało się (ledwo) przeżyć...

Na zakończenie wszystkim Paniom złożono życzenia, a na ręce Pani Dyrektor wręczono (za drugim podejściem - ponieważ tego elementu nie zdążyliśmy przećwiczyć na próbach ;) symboliczny bukiet kwiatów dla Pań z naszej szkoły.Program przygotowali:
Producent i Redaktor Naczelny - Piotr Pietrzak
Scenariusz - Piotr Pietrzak
Muzyka - Katarzyna Ambroży
Dekoracje - Małgorzata Chojnacka
Kostiumy - własne lub pożyczone
Rekwizyty - pożyczone lub własne


        Notatka: Piotr Pietrzak
        Foto: Zbigniew Tomczyk

BIP


Powrót do strony głównej

Powrót do strony głównej

© Copyright by Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce