-- Ślubowanie klas pierwszych - Dzień Nauczyciela --

W dniu 14 października 2015 roku w murach naszej szkoły miała miejsce ważna uroczystość - ślubowanie uczniów klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce. Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców.
        20 września 2015 r. klasy pierwsze rozpoczęły projekt edukacyjny poświęcony patronowi szkoły "Co wiem o patronie mojej szkoły?" Pierwszoklasiści mieli do wykonania kilka zadań związanych z naszym gimnazjum oraz patronem: m.in. wykonanie gazetki tematycznej związanej z życiem Stanisława Marciniaka, wykonanie plakatu - Kalendarium naszej Szkoły, udział w zajęciach poświęconych życiu Stanisława Marciniaka - spotkanie z p. Władysławem Gwardysem, udział w spotkaniu z p. Urszulą Kuśmierską - pierwszym dyrektorem gimnazjum, zapalenie znicza przed pamiątkową tablicą poświęconą Stanisławowi Marciniakowi oraz złożenie kwiatów na grobie patrona.
       Podsumowanie projektu miało miejsce 14 października 2015 r. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Urszula Kuśmierska, p. Władysław Gwardys, przedstawiciele: Urzędu Miejskiego w Warce, Rady Rodziców, dyrekcja, pedagodzy i pracownicy szkoły oraz społeczność gimnazjalna. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, którego myślą przewodnią były słowa "Bo my nie chcemy nic za darmo ". Potem miały miejsce przemówienia zaproszonych gości oraz p. dyrektor B. Sobieraj. Po życzeniach z okazji Dnia Nauczyciela nastąpiła część artystyczna, której częścią był niespodziewany wywiad z ... patronem naszej szkoły Stanisławem Marciniakiem.

Przygotowanie uroczystości: Dorota Kuśmierska, Urszula Sasin-Kutyna