"Oto, dokąd prowadzi młodych ludzi przeklęte skąpstwo ojców;
niechże się potem ktoś dziwi, że im życzą najrychlejszej śmierci!" -
czyli "Skąpiec" w wareckim gimnazjum.

W poniedziałek 3 października 2016 roku nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia, którzy przedstawili adaptację komedii Moliera "Skąpiec".

Dzięki ponadczasowej sztuce, aktorzy poruszyli ważny i często bagatelizowany problem dzisiejszych czasów, jakim jest skąpstwo. Zarówno młodsi, jak i starsi odbiorcy mieli możliwość przypomnienia sobie problematyki siedemnastowiecznego utworu, przekazanego w sposób zrozumiały dla współczesnego widza.

Pełen gorzkiego humoru spektakl nie tylko ukazał uczniom, jak wiele może zdziałać na scenie trójka utalentowanych aktorów, lecz przede wszystkim zmusił do refleksji nad współczesnym postrzeganiem wartości.

Mamy nadzieję, że wizyta Teatru Młodego Pokolenia na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, zaś przekaz Moliera będzie im towarzyszył do końca życia.

Notatka: Eliza Chojecka