-- Projekt edukacyjny dla uczniów klas pierwszych
- "Co wiem o patronie mojej szkoły?" --

Uroczystości ślubowania klas pierwszych, które w tym roku obchodzić będziemy 14 października, przyświecać będą słowa: "Bo my nie chcemy nic za darmo ...". 20 września 2015 r. rozpoczęliśmy projekt edukacyjny dla uczniów klas pierwszych poświęcony patronowi szkoły" "Co wiem o patronie mojej szkoły?"

Zadania dla uczniów (klas pierwszych):

1. Wykonanie gazetki tematycznej związanej z życiem Stanisława Marciniaka.
  2. Wykonanie Plakatu - Kalendarium naszej Szkoły. (tzw. oś czasu, zawiera najważniejsze wydarzenia od początku istnienia gimnazjum)
  3. Udział w zajęciach poświęconych życiu Stanisława Marciniaka - spotkanie z p. Władysławem Gwardysem.
  4. Udział w spotkaniu z p. Urszulą Kuśmierską - pierwszym dyrektorem gimnazjum.
  5. Nauka hymnu szkoły.
  6. Zapalenie znicza przed pamiątkową tablicą poświęconą Stanisławowi Marciniakowi.
  7. Złożenie kwiatów na grobie Stanisława Marciniaka (Powązki).

patron