Wizyta uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Nowej Wsi

Dnia 14 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi będących absolwentami Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce pod opieką wicedyrektor Anny Dacki, z młodzieżą klas III tego gimnazjum. Celem wizyty była prezentacja zawodów, w których kształci Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Uczniowie opowiedzieli o szczegółach kształcenia teoretycznego i praktycznego w zawodach: technik ogrodnik (prezentacji dokonali Dominika Drózd, Adrian Dębski), technik architektury krajobrazu (Aleksandra Artychowska, Ewelina Jaworska), technik geodeta (Michał Jaworski), technik obsługi turystycznej (Marta Szymańska), technik ekonomista (Dominika Michalak, Monika Papierowska). Gimnazjaliści mogli zapoznać się ze sprzętem niezbędnym w nauczaniu niektórych zawodów np. uczniowie kształcący się w zawodzie technik geodeta i technik architektury krajobrazu zaprezentowali węgielnicę, łaty geodezyjne, teodolit i niwelator. Zaprezentowano również prace wykonane przez uczniów np. projekty koncepcyjne zagospodarowania terenów zieleni, mapy geodezyjne, widoki aksonometryczne, przekroje ogrodów, prace malarskie itp.
      Podczas spotkania gimnazjaliści uzyskali odpowiedź na pytanie, dlaczego warto wybrać akurat ten zawód i zdobywać wiedzę i umiejętności, wymagane w danej kwalifikacji, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Starsi koledzy przekazali gimnazjalistom, czym kierowali się wybierając dany zawód a także szkołę do której teraz uczęszczają. Uczniowie gimnazjum wykazali ogromne zainteresowanie przedstawionymi informacjami i materiałami.

Notatka: Ewa Malowaniec, Dominika Michalak, Marta Szymańska
        Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi