-- Nasza gimnazjalistka powołana do Kadry Polski Juniorów --


      Aleksandra Cieplak - uczennica II klasy naszego gimnazjum i zawodniczka klubu UKS OLIMPIC Warka z dniem 01.09.2015 r. została powołana do Kadry Polski Juniorów w Pły- waniu. Ola trenuje pływanie od 2010 r. i specjalizuje się w stylu motylkowym na dystansach 50 m 100 m i 200 m. zarówno na basenie 25-metrowym jak i 50-metrowym.
      Sezon 2014/2015 w wykonaniu Oli to pasmo bardzo udanych występów, szereg rekordów życiowych i medali. Zawodniczka jest posiadaczką kilku tytułów Mistrzyni i Wice- mistrzyni Warszawy w stylu motylkowym na basenie 50 metrowym. Wywalczyła w tym roku puchar za II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach "Od Młodzika do Olimpijczyka".
      W 2015 r. w czasie Zimowych i Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich pięciokrotnie wywalczyła awans do finału "A". W czasie Letnich Mistrzostw ośmiokrotnie poprawiła swoje rekordy życiowe i wywalczyła piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym, 6 miejsce na 100 m i 200 m stylem motylkowym.
      W rankingu Polskiego Związku Pływackiego zajmuje drugie miejsce na Mazowszu na 100 m i 200 m stylem motylkowym oraz trzecie miejsce na 50 m tymże stylem. W Polsce Ola jest szósta na 50 m oraz siódma na 100 m i 200 m.
        Trenerzy Kadry Narodowej już wcześniej doceniali naszą zawodniczkę, wielokrotnie powołując ją na zgrupowania kadry, między innymi do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Powołanie do Kadry Polski jest w pełni zasłużone, okupione bardzo ciężką pracą na treningach i w czasie zawodów. GRATULUJEMY!!!


ola

BIP


Powrót do strony głównej

Powrót do strony głównej

© Copyright by Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce