GIMNAZJADA 2016

10 listopada młodzież Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce uczciła Narodowy Dzień Niepodległości Gimnazjadą, podczas której klasy trzecie zaprezentowały swoje uzdolnienia oraz sprawdziły się w historycznym konkursie niepodległościowym.

W Gimnazjadzie rywalizowali ze sobą uczniowie ze wszystkich klas trzecich. Zadaniem uczniów było napisanie wiersza o tematyce patriotyczno-niepodległościowej i wykonanie rysunku zatytułowanego "Niepodległość". Gimnazjaliści uczestniczyli również w konkursie muzycznym, śpiewając znane pieśni legionowe i patriotyczne przy akompaniamencie p. Katarzyny Ambroży. Ponadto uczniowie prezentowali swoje talenty, dlatego sala gimnastyczna obwieszona była licznymi medalami, a widzowie m.in. obserwowali popisy swoich kolegów z piłką oraz dowiedzieli się, że jest wśród nich mistrz Mazowsza do lat 18 w szachach (chętni próbowali się z nim zmierzyć, z łatwym do przewidzenia wynikiem...).

Ważną częścią Gimnazjady był konkurs historyczny poświęcony wydarzeniom związanym z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Nad przebiegiem Gimnazjady czuwało liczne grono jurorów złożone z uczniów oraz nauczycieli pod kierunkiem p. Piotra Pietrzaka. Ostatecznie, po zaciętej i wyrównanej walce, zwyciężyła klasa 3G, drugie miejsce zajęła klasa 3F, a ostatnie miejsce na podium przypadło klasie 3A.

Przygotowanie i przeprowadzenie Gimnazjady: Piotr Pietrzak.
        Notatka: Piotr Pietrzak
        Foto: Rozalia Skrzypczak (2F)