-- Festiwal Kultury Brytyjskiej --

23 lutego w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce, jak co roku, odbył się "Festiwal Kultury Brytyjskiej". Uczniowie nawet najmłodszych klas zwyczajny, szary, zimowy poranek w szkole, zmienili w niezwykłą lekcję języka angielskiego, pełną magii, muzyki i barwnych bohaterów bajek Walta Disneya.
      Dzięki pomocy pani Anety Socha, szkoła mogła gościć prawdziwe gwiazdy klasyki bajek, takich jak "Kopciuszek" "Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków" oraz "Kaczor Donald i Myszka Miki". Oczywiście nie mogło zabraknąć również gwiazdek współczesnego kina znanych między innymi z "Krainy Lodu" i "Aut". Całość przedstawienia prowadzili, jak zawsze przezabawni, "Timon i Pumba", którzy nie pozwalali publiczności nawet na odrobinę znudzenia.
      Wszystkim występującym gratulujemy odwagi i kreatywnych pomysłów. Z niecier- pliwością czekamy na kolejne, pełne niespodzianek, występy młodych aktorów oraz odliczamy dni, by dowiedzieć się czym zaskoczy nas kolejny "Festiwal Kultury Brytyjskiej"

"Zaangażowanie występujących zadziwiło widownię. Świat bajek Walta Disneya dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń. Podczas przedstawienia zachwycaliśmy się nie tylko pięknymi dekoracjami, ale głownie grą aktorów. Festiwal to okazja, by nasi uczniowie pokazali swoją inwencję związaną z charakteryzowaniem i utożsamianiem się z postaciami z przedstawionych bajek. Wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć, jak płynnie uczniowie posługują się językiem angielskim"

Aneta Socha

Notatka: Eliza Chojecka