-- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI --

97. rocznicę odzyskania niepodległości obchodziliśmy 9 listopada 2015 r. Najpierw wysłuchaliśmy krótkiego wprowadzenia oraz pieśni patriotycznych wykonanych przez chór szkolny. Następnie uczniowie klasy III G przedstawili nam nieprawdopodobną historię spotkania nieznajomego, którym okazał się nie kto inny, jak sam Piotr Wysocki, jeden z bohaterów walk o niepodległość. Początkowo Marta
i Kacper, bohaterowie przedstawienia, nie zdawali sobie sprawy z kim mają doczynienia (podejrzewali, że to nieco zwariowany kombatant-sybirak). Kiedy tożsamość nieznajomego przestała być tajemnicą (co nastąpiło w dość zaskakujący sposób), ten niestety odszedł... W czasie trwania przedstawienia mogliśmy wysłuchać kilku utworów, niektóre z nich wykonały solistki ("Zanim padnie strzał" - Ola Cichońska, "Kwiaty Polskie" - Zuzanna Strus).

Apel i przedstawienie przygotowali:
Piotr Pietrzak - scenariusz i reżyseria
Katarzyna Ambroży - prowadzenie chóru szkolnego