-- GRAND PRIX - "Między Kazachstanem a Polską" --

W październiku 2014 roku uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w edukacyjnym projekcie współpracy międzynarodowej w dziedzinie uczniowskiego malarstwa i rysunku pod nazwą "Między Kazachstanem a Polską". (pisaliśmy o tym na początku marca - link)
      Wystawa "Między Kazachstanem a Polską" w Muzeum Sztuki w Pietropawłowsku została otwarta 2 marca 2015r. Patronat nad nią objęła Ambasada RP w Astanie, a w uroczystym otwarciu uczestniczyła Konsul RP Justyna Skrzydło. Oto link z otwarcia wystawy:

www.astana.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wystawa__miedzy_kazachstanem_a_polska

Nareszcie znamy wyniki! Udział naszych uczniów w projekcie zakończył się spektaku- larnym sukcesem:

• Aleksandra Gmurczyk (kl. 2e) - Grand PRIX (nagroda specjalna od Związku Narodów Kazachstanu)
  • Klaudia Przepiórka (kl. 2e) - wyróżnienie
  • Natalia Sadowska (kl. 1a) - wyróżnienie

Dzięki uprzejmości Pani Ilony Lasoty - nauczycielki języka polskiego i animatorki kultury przy Północnokazachstańskim Centrum Kultury Polskiej w Pietropawłowsku możemy zaprezentować zdjęcia z wystawy i moment odbioru nagrody przez Panią Ilonę - Grand PRIX dla Aleksandry Gmurczyk.

foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego uczniom, którzy wzięli udział w konkursie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy - wypisane w języku kazachskim. Aleksandra, Klaudia i Natalia otrzymały nagrody przywiezione z Kazachstanu przez Panią Ilonę Lasotę,
a także nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszego gimnazjum.

Notatka: Agnieszka Tomczyk