-- Znakomite wyniki naszych uczniów w Mistrzostwach Polski Juniorów --


        22 czerwca 2014 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc. W mistrzostwach kraju udział wzięli najlepsi ciężarowcy pochodzący z całej Polski, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – do 16 i 18 roku życia. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantów Warki. Trener drużyny ciężarowców Mirosław Malec powołał do rywalizacji w mis­trzostwach Polski aż siedmioro uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce. Do stolicy województwa świętokrzyskiego walczyć o jak najlepsze lokaty pojechali lider drużyny Kamil Jagiełło, Natalia Dąbrowska, Sebastian, Łukasz Trzaska, Adrian Sowiński, Emil Bekasiewicz oraz Bartłomiej Luchciński.
        Jako pierwsza z wareckiego teamu w trwającej dwa dni kieleckiej rywalizacji wystąpiła Natalia Dąbrowska. Debiutująca w sportach ciężarowych uczennica wareckiego gimnazjum zaskoczyła wszystkich i w swoim inauguracyjnym starcie wywalczyła tytuł mistrzyni Polski do lat 16 w kategorii wagowej do 84 kilogramów.
        Kolejnym zawodnikiem, który wkroczył na kielecką arenę był Łukasz Trzaska (53 kg). Zawodnikowi udało się zaliczyć dwie próby, w których odpowiednio wycisnął sztangę ważącą 45 i 50 kilogramów. Trzecie podejście, w którym na Łukasza Trzaskę czekał ciężar 57 kilogramów nie zostało zaliczone, przez co zawodnik ostatecznie sklasyfikowany został na 7. lokacie.
        Startujący w kategorii wagowej do 56 kilogramów Adrian Sowiński zaliczył dwie próby – 60 i 67 kilogramów. W trzecim podejściu, w którym ciężar sztangi wynosił 70 kilogramów Adrian Sowiński popełnił drobny błąd techniczny, który spowodował spalenie podejścia. Ostatecznie zawodnik wywalczył 5. miejsce na mistrzostwach Polski.
        Na kolejny medal wywalczony podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów drużyna trenera Malca musiała poczekać do startu Sebastiana Trzaski. Startujący w kategorii wagowej do 66 kilogramów gimnazjalista zaliczył wszystkie trzy podejścia do sztangi, w których wycisnął 85, 87 oraz 90 kilogramów. Rezultaty te sprawiły, że Sebastian Trzaska zdobył srebrny medal w swojej kategorii wagowej, dzięki czemu może tytułować się wicemistrzem Polski.
        Kolejny krążek do kolekcji tworzonej przez warecki team dorzucił Emil Bekasiewicz. Uczeń wareckiego gimnazjum rywalizujący z zawodnikami, których masa ciała nie przekroczyła 73 kilogramów zaliczył dwie próby. Wyciśnięcie 97 i 100 kilogramów pozwoliło Emilowi Bekasiewiczowi stanąć na najniższym stopniu podium tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów.
        O pechu mówić może Bartłomiej Luchciński (83 kg), który wzorcowo wycisnął sztangi ważące 100 i 105 kilogramów. Jednak w trzeciej próbie, która była bezpośrednią walką o pozycję medalową Bartłomiej Luchciński wyciskając ciężar aż 115 kilogramów zaliczył techniczne potknięcie, które spowodowało niezaliczenie przez sędziów owej próby. Ostatecznie Bartłomiej Luchciński wywalczył tak nielubiane przez sportowców 4. miejsce.
        Startujący w kategorii wagowej 93 kilogramy, lider drużyny Mirosława Malca, czyli Kamil Jagiełło, podczas tegorocznych mistrzostw kraju dał prawdziwy popis swoich możliwości. Już w pierwszym podejściu do sztangi zawodnik pokazał, że złoto i tytuł mistrza Polski będą należały do niego. Wycisnął on bowiem ciężar aż 140 kilogramów poprawiając tym samym o 17.5 kilograma rekord Polski, który to również ustanowił Kamil Jagiełło. W drugim podejściu w sposób godny mistrza Kamil Jagiełło wycisnął sztangę ważącą 151 kilogramów, dzięki czemu po raz drugi podczas jednej rywalizacji ustanowił nowy rekord kraju. Trzecie podejście, w którym na podopiecznego Mirosława Malca czekała sztanga ważąca 160 kilogramów nie zostało zaliczono. Ostatecznie Kamil Jagiełło zdobył złoty medal w swojej kategorii oraz stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii OPEN – wśród wszystkich zawodników, którzy nie przekroczyli 16 roku życia. Kropką nad „i” było zdobycie przez Kamila Jagiełłę srebrnego medalu w kategorii OPEN do 18 lat, czyli wśród całej stawki tegorocznych mistrzostw.
        Dzięki znakomitym wynikom uzyskanym przez poszczególnych zawodników drużyny trenera Malca, ciężarowcy stanęli na drugim stopniu podium uzyskując tytuł drużynowych mistrzów Polski, czym obronili swoje osiągnięcie sprzed roku. Wywalczenie aż siedmiu krążków, z czego aż trzy pochodziły z tego najszlachetniejszego kruszcu pokazuje siłę tkwiącą w adeptach wyciskania sztangi leżąc trenujących pod okiem trenera Mirosława Malca, który następująco podsumował tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc:
        Ogromna radość. Wynik lepszy od tego z ubiegłego roku. Pokazuje to postęp, który udało nam się poczynić. Medale cieszą ogromnie, ale cieszy także duże zainteresowanie ciężarami. Młodzież chce trenować. Treningi sprawiają im wiele radości, którą przekładają na rezultaty. A te cieszą ich rodziców, mnie jako trenera i naszych kibiców. Start w mistrzostwach był wzorcowy. Mamy szeroką drużynę, która ma ogromne predyspozycje. Może dokonywać wielkich rzeczy w ciężarach. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować za pomoc w dotransportowaniu nas na punkt startu Jarkowi Bekasiewiczowi, a także serdecznie dziękuje klubowi Kraska Jasieniec .


foto foto foto foto foto foto


Informacja i zdjęcia: trener Mirosław Malec oraz portal warka24.pl

BIP


Powrót do strony głównej

Powrót do strony głównej

© Copyright by Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce