-- Szkolna Wigilia 2014 --

Społeczność naszego gimnazjum przed przerwą świąteczną spotkała się na wspólnej przedwigilijnej uroczystości aby zatrzymać się nad aktualnym w sposób szczególny we współczesnym świecie temacie POKOJU.
        Papież Franciszek mówił, że pieśń aniołów "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania" jest pieśnią wszystkich, którzy "mają nadzieję na lepszy świat, którzy troszczą się o innych, starając się pokornie spełnić swój obowiązek".
        Papież powiedział, że prawdziwy pokój nie jest równowagą między przeciwnymi siłami. Nie jest piękną "fasadą", za którą kryją się spory i podziały. Pokój to zaangażowanie w każ- dym dniu, które prowadzimy wychodząc z daru Boga, z Jego łaski, jaką nam dał w Jezusie Chrystusie. Wezwał wiernych, by patrząc na figurkę Dzieciątka Jezusa w żłóbku pomyśleli o dzieciach – najsłabszych ofiarach wojen, o osobach starszych, o maltretowanych kobietach, o chorych.
        Uczniowie wraz z nauczycielami starali się w przedstawieniu uchwycić tą prawdę o po- koju i przekazać innym by mogli zanieść do swoich rodzin. Szczególne podziękowania nalezą się uczniom klas III i I, którzy się zaangażowali jako aktorzy, tancerze, dekoratorzy, czy wykonawcy pieśni pod opieką swoich mentorów p. Agnieszki Tomczyk, p. Katarzyny Ambroży, p. Katarzyny Luśniewskiej, p.Klaudiusza Luśniewskiego, p.Doroty Macioszek i p. Anny Łobody. Wszystkim za wszystko co dobre dziękujemy.

Przygotowanie uroczystości i notatka: Anna Łoboda
        Foto: Z. Tomczyk, K. Tabaka (1C)