-- Primus inter pares 2014 --

Tytuł Primus inter pares - Pierwszy wśród równych nadawany jest w naszym gimnazjum od 2007 roku. W ten sposób Dyrekcja i Rada Pedagogiczna pragną uhonorować tych uczniów, którzy swoją ciężką pracą osiągają najwyższe wyniki w nauce. Razem z tytułem uczeń, który osiągnął najwyższą średnią ocen otrzymuje stypendium naukowe ufundowane i rokrocznie osobiście wręczane przez pana Roberta Donicę reprezentującego firmę DONIMET.
        Okazało się, że w tym roku tytuł Primus inter pares nabrał w naszym gimnazjum jeszcze większego znaczenia. Podczas 15-letniej działalności gimnazjum nigdy jeszcze nie zdarzyło się, żeby jakikolwiek uczeń osiągnął średnią ocen: 6.0, ani nawet zbliżył się do niej znacząco. Brzmi nieprawdopodobnie? Tak! Jednak w tym roku miało to miejsce. Jest to historyczna chwila, nie wiemy czy kiedykolwiek ma szansę się powtórzyć ...
          Alicja Wojciechowska z klasy III f osiągnęła tak niewiarygodną wręcz średnią ocen - i to na koniec nauki w gimnazjum. Imponujące są też wyniki Ali z egzaminu gimnazjalnego: ponad 90% ze wszystkich części a z matematyki 100%. Posiadaczka tego tytułu może również być przykładem dla pozostałych uczniów, ponieważ jest koleżeńska, życzliwa, pracowita, sumienna i odznacza się wysoką kulturą osobistą. Alicja znajduje czas także dla innych, udzielając się na terenie szkoły i poza nią. Mieliśmy szansę podziwiać jej talent muzyczny, gdy zaprezentowała na forum szkoły swoje umiejętności gry na skrzypcach. Ala udzielała się w pracach szkolnego koła wolontariatu, brała udział w akcjach charytatywnych, np. Maratonie zumby oraz różnych okolicznościowych uroczystościach w szkole i poza nią. Pełni funkcję zastępowej w Pierwszej Wareckiej Drużynie Harcerek im. Batalionu "Zośka".
      Wielkie, wielkie gratulacje dla Rodziców Alicji! Bardzo dziękujemy, że mogliśmy ją poznać, bo oprócz tego, że jest wspaniałą uczennicą to także wspaniałym, skromnym człowiekiem. Alu, tak wysoko poprzeczka jeszcze nigdy nie była ustawiona. Jesteś naszą dumą!

foto foto foto foto foto foto foto foto

Notatka: Agnieszka Tomczyk