-- Nauki przyrodnicze na scenie --

W dniach 19-20 września 2014 r. w Poznaniu na Wydziale Fizyki Collegium Physicum odbył się Ogólnopolski Festiwal „Nauki przyrodnicze na scenie”. Uroczyste otworzenie festiwalu nastąpiło w piątek 19 września o godz. 9.00 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
        Na dwóch scenach uczniowie z całej Polski prezentowali różne ciekawe doświadczenia. O godzinie 10.15 wystąpiła I grupa uczniów naszego gimnazjum w składzie: Aleksandra Stawicka, Aleksandra Cichońska, Kamila Strzelczyk, Kamila Rapińska. Pod kierunkiem panów mgr Adama Grześki i mgr Piotra Pietrzaka uczennice zademonstrowały doświadczenia z użyciem światła lasera zielonego. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród widowni i jurorów.
        Druga grupa uczniów w składzie: Weronika Grzegorek, Aneta Chmielewska, Jakub Przybylski. Uczniowie zademonstrowali serie doświadczeń z użyciem baloników. Demonstracje te cieszyły się również dużym zainteresowaniem wśród uczestników festiwalu.
        Aleksandra Stawicka przygotowała dodatkowo prezentację multimedialną pt. "Ciekłe kryształy w życiu człowieka". Temat prezentacji zaciekawił publiczność zgromadzoną na auli. Po udanych występach uczniowie zwiedzili Stare Miasto w Poznaniu.

Notatka i zdjęcia: Piotr Pietrzak