-- Festiwal Kultury Brytyjskiej --

11 lutego po raz kolejny odbył się w naszej szkole "Festiwal Kultury Brytyjskiej". Kierownikiem projektu była pani Aneta Socha. Uczniowie klasy 3F bardzo ciekawie zaprezentowali informacje o geografii Wielkiej Brytanii. Opowiedzieli o położeniu Zjednoczonego Królestwa, stolicach, ukształtowaniu terenu, skrajnych punktach. Uczniowie przedstawili charakterystykę każdej krainy. Przekazali informacje o tym, z czego słynie dany teren i czym zajmują się tamtejsi ludzie. Była to prawdziwa lekcja geografii. Uczniowie samodzielnie wykonali mapę Wielkiej Brytanii, którą wykorzystamy w naszej szkole do zajęć dydaktycznych. Uczestnicy festiwalu pokazywali na mapie miejsca, o których mówili.
Na koniec przeprowadzono quiz. Odpowiadali przedstawiciele klas I. Pytania dotyczyły wykładu z geografii, który został przeprowadzony przez starszych kolegów.
Festiwal zorganizowany został dzięki zaangażowaniu wielu uczniów innych klas. Nieoceniona jest pomoc ucznia z klasy IIA Maćka Szajnera, który przeprowadził cały quiz dla młodszych kolegów i przygotował dekorację. Serdeczne podziękowania należą się pani Małgorzacie Gowin, która oceniała poprawność odpowiedzi uczniów. Pracę komisji wspomagała przewodnicząca Samorządu Szkolnego. Duży wkład wnieśli uczniowie klas IC, IE, którzy samodzielnie wykonali flagę Wielkiej Brytanii. Całą uroczystość uświetniła obecność pani Katarzyny Ambroży, która urozmaiciła wykład o geografii Wielkiej Brytanii swoją grą na pianinie. Oczekujemy jeszcze większego zainteresowania festiwalem w następnych latach.

Przygotowanie festiwalu i notatka: Aneta Socha