-- Wolontariusze na Kiermaszu Świątecznym --

foto

W niedzielę 15 grudnia w godzinach 9-17 w sali OSP w Warce odbył się "Warecki Kiermasz Świąteczny". Po raz kolejny szkoły, przedszkola, stowarzyszenia mogły zaprezentować wyroby rękodzielnicze, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne czy realizację projektów. W tym dniu nie zabrakło również stoiska młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu z naszego gimnazjum. Podczas spotkań w szkole i na warsztatach powstały cudeńka. Wolontariusze to już niemal specjaliści w technice decoupagu - można było wybrać na prezent gwiazdkowy między innymi szkatułki, chusteczniki, bombki zdobione tą techniką. Przygotowaliśmy również filcowe notesy, piękne kartki, urocze choinki i zabawne ozdoby
z szyszek. Właśnie z szyszek wolontariusze wyczarowali Mikołaje, aniołki i elfy. Wolontariusze opiekowali się również kącikiem plastycznym, w którym można było pokolorować pocztówki przygotowane przez Dworek na Długiej, indywidualiści mogli ozdobić pocztówkę według własnego pomysłu. Samodzielnie wykonaną kartkę można było zabrać ze sobą.
Dla miłośników balonów wolontariuszki modelowały rozmaite zwierzątka i przedmioty. Młodzieżą podczas kiermaszu opiekowała się pani Dorota Macioszek.
Dzień był dla nas wyjątkowo udany. Zebraliśmy 1705,50 zł. Pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup nagród w konkursie "Podróże marzeń" realizowanego dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach oraz na rehabilitację Kasi. Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu gorąco dziękujemy!

Przedmioty na kiermasz wykonane zostały pod kierunkiem pani Doroty Macioszek i Moniki Kamać.
        Notatka i foto: p. Dorota Macioszek