-- Apel z okazji XIII Dnia Papieskiego --

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, obchodziliśmy
13 października, pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem I, w klimacie modlitwy
i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II był mistrzem dialogu. Cechował ją niezwykły wręcz szacunek dla tego "innego", z którym się spotykał, budowany na respektowaniu jego ludzkiej godności. Wynikała ona ze świadomości, że każdy człowiek ma przecież Boży rodowód, nawet jeśli tego nie uznaje lub jeszcze nie odkrył.
Te prawdy chcieliśmy przedstawić naszym koleżankom i kolegom oraz nauczycielom. Posłużyliśmy się myślą Jana Pawła II oraz świadectwami jego życia aby stworzyć krótkie przedstawienie metodami dramy i teatru. Dzięki pełnemu zaangażowaniu nauczycieli
i uczestników projektu artystycznego w sposób godny uczciliśmy kolejny Dzień Papieski
w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Warce. Za koncepcję plastyczną i dekorację dziękujemy p. Agnieszce Tomczyk i uczniom kl IIIE i IIIC. Piękny, rysunkowy portret Jana Pawła II, który był głównym akcentem dekoracji jest autorstwa uczennicy Karoliny Długokińskiej z klasy IIIE.
O oprawę muzyczną zadbała p. Katarzyna Ambroży wraz z chórem szkolnym, a o podkłady muzyczne Kuba Szydło. Za pomoc w dekorowaniu dziękujemy p. Klaudiuszowi Luśniewskiemu. Scenariusz i koncepcja przedstawienia: Anna Łoboda wraz z uczniami kl. IIIF, IIIG, IIID, IIIC oraz II B.

foto foto foto foto

Przygotowanie apelu i notatka: Anna Łoboda