-- Dzień Otwarty 2015 --

25 maja odbył się Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce, podczas którego mieliśmy zaszczyt gościć Szkoły Podstawowe z Warki, Wrociszewa, Michałowa i Nowej Wsi. Przyszli gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z in- formacjami o patronie szkoły, jak również zobaczyć pokaz szkolnych talentów w wykonaniu grupy tanecznej Pani Katarzyny Szeląg-Luśniewskiej, która zaprezentowała układ Zumby "Rabiosa", Walca, Rock’n’roll ‘a i taniec belgijski. Naprzemiennie z grupą Pani Katarzyny występowała grupa CHIMERA pod przewodnictwem Pana Adriana Dziśkiewicza, która zaprezentowała układy modern "Running from the Devil", parajazz "Dark Horse", układ choreograficzny "Shake it Off" oraz stylu nowoczesny w utworze "Break the Rules". Zaproszeni goście mieli możliwość podziwiana spektakularnego występu Kariny Grzelewskiej, tańczącej z kołami do utworów "Runaway Baby" Bruno Marsa, "Is it right" Elaizy, oraz "Worth it" Fifth Harmony. O oprawę muzyczną zadbał Chór szkolny pod batutą Pani Katarzyny Ambroży, który zaprezentował utwory "Mamma mia", "I wanna dance with somebody" "Black or White" i "Ładne oczy masz". Wisienką na torcie całego dnia była projekcja filmu Pani Moniki Skonecznej w ramach projektu edukacyjnego "A long time ago" która przy współpracy z uczniami różnych klas była połączeniem dwóch bajek "Królewna Śnieżka" i "Śpiąca Królewna" - oczywiście cały film był w języku angielskim.

Notatka: Monika Skoneczna, Magdalena Wąsowska