-- Kolorowo, balonikowo ... --


foto

Naprawdę było balonikowo, kolorowo i wybuchowo. Ale od początku. Grupa odważnych wolontariuszy o zręcznych palcach spotkała się 3 stycznia 2014r. na warsztatach modelowania rozmaitych kształtów z baloników. Spotkanie to poprowadziła opiekunka wolontariatu, pani Dorota Macioszek w ramach projektu "Zaczarowany cyrk". W spotkaniu wzięło udział siedem osób. Warsztaty rozpoczęły się od nauki pompowania i wiązania balonika. Wbrew pozorom wcale nie jest to taka łatwa sprawa. Potem zaczęliśmy modelować balony. Najpierw powstały miecz i szabla, potem piesek. Z tej bazy łatwo wykonać żyrafę. Balony trzeszczały, skrzypiały i przyjmowały nadawane im kształty. Czasem było wybuchowo - ponieważ z wielkim hukiem pękały. Nauczyliśmy się również tworzyć króliczka. A Ania Walczak pokazała nam jak wymodelować misia. Podczas nauki było wiele radości. Umiejętność tworzenia postaci i przedmiotów jest bardzo przydatna podczas spotkań
z dziećmi. Wolontariuszkom tak spodobało się na warsztatach, że same szukają nowych wzorów w zasobach internetu, a potem wymieniamy się zdobytymi doświadczeniami.

Dorota Macioszek


foto foto foto foto

foto foto foto foto

foto foto foto foto foto foto

foto foto foto foto


Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Zaczarowany cyrk" programu "Kuźnia Aktywności" prowadzonego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Koordynatorem projektu jest wolontariuszka - Martyna Kaczmarczyk.

BIP


Powrót do strony głównej

Powrót do strony głównej

© Copyright by Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce