The best notes, die besten noten 2013

Z okazji obchodzonego w naszym gimnazjum święta Dnia Języków Obcych 14 maja odbył się występ pt. "THE BEST NOTES, DIE BESTEN NOTEN 2013", przygotowany w dużej mierze przez uczniów klas II w ramach projektu edukacyjnego. Udział w występie wzięli także uczniowie klas I i III naszej szkoły. Przedstawienie miało na celu przybliżenie uczniom kultury Wielkiej Brytanii i Niemiec, natomiast jego motywem przewodnim było rozdanie nagród muzycznych zespołom anglo- i niemieckojęzycznym. Na scenie zaprezentowały się także, odgrywane przez gimnazjalistów, światowej sławy postaci z tego obszaru językowego, które zapowiadały zwycięzców i wręczały im nagrody. W związku z tym scenariusz do przedstawienia został opracowany w języku niemieckim i angielskim, natomiast dla lepszego zrozumienia wypowiedzi można było skorzystać z polskiego tłumaczenia. Całość domykały własnoręcznie wykonane tekturowe lub styropianowe postaci i plakaty zawierające biografie występujących zespołów, a także teksty piosenek wraz z ich tłumaczeniem.

W występie wzięli udział:
        - prowadzący: Agata Przybylska (3G) i Jan Szydło (3H)
        - występujący: uczniowie z klas 1B, 1D, 1E, 2C, 2D, 2E, 2F, 3C, 3E, 3F, 3G, 3H.
        Nad całoœcią przygotowań czuwały: p. M. Wąsowska, p. A. Szymaniak, p. M. Rutka a także p. M. Niedźwiecka.
        Dekoracje wykonali uczniowie klas: 3H, 1C, 1D, 3G pod opieką p. A. Tomczyk.
        Foto: Z. Tomczyk