Nasza gimazjalistka zdobyła 3 medale na Mistrzostwach Polski

W dniach 16-17 marca 2013 roku w Hali Widowiskowo – Teatralnej "Michael" w Warszawie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn oraz juniorek i juniorów do lat 18, 20 i 23
w wyciskaniu sztangi leżąc. Wśród zawodników przybyłych z całej Polski byli również członkowie klubu GKS Kraksa Jasieniec wraz z trenerem p. Mirosławem Malcem.
        Do Warszawy pojechali m.in. najbardziej utytułowana zawodniczka Ziemi Grójeckiej – Justyna Kozdryk ale również dwoje uczniów naszego gimnazjum: Karolina Garczyńska (klasa 3B) oraz Kamil Jagiełło (klasa 2G). Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi uczniowie występem na warszawskich mistrzostwach zadebiutowali w rywalizacji sportowej tak poważnej rangi.
        Karolina Garczyńska odniosła wielki sukces, zdobywając trzy medale. W kategorii wagowej
do 63 kilogramów zaliczyła trzy podejścia, wyciskając odpowiednio 60, 65 oraz 67 kilogramów.
Wśród juniorskiej rywalizacji do 18 roku życia Karolina Garczyńska zdobyła srebrny medal, podobnie jak w kategorii wiekowej do 20 lat, natomiast wśród juniorek nie przekraczających 23 lat, podopieczna p. Mirosława Malca wywalczyła medal z najszlachetniejszego kruszcu, czyli złoto.
        Kamil Jagiełło wyciskając 100 oraz 105 kilogramów zapewnił sobie czwarte miejsca wśród juniorów do 18 i 20 roku życia. Obfity dorobek medalowy drużyny z Jasieńca został uwieńczony
3 miejscem kobiet uzyskanym w klasyfikacji końcowej klubów. Wielkie gratulacje dla zawodników oraz trenera.

źródło informacji: trener Mirosław Malec oraz portal warka24.pl