11 LISTOPADA 2011 - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 12 listopada odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 94. rocznicy odzyskania niepodległości. Na uroczystości zaprezentowane zostały krótkie scenki dotyczące najważniejszych wydarzeń, które w efekcie doprowadziły do odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W scenkach wykorzystano autentyczne fragmenty dokumentów, gazet oraz pamiętników i wspomnień np.
z obrad kongresu wiedeńskiego, wydanych przez Radę Regencyjną w 1918 r., gazety z okresu powstania listopadowego, wspomnień powstańca z 1863 roku i uczennicy strajkującej we Wrześni w 1901 r. Całość uzupełniały odpowiednio dobrane zdjęcia oraz pieśni patriotyczne i legionowe.
Na zakończenie wszyscy obecni wspomagani przez chór szkolny zaśpiewali "Marsz Pierwszej Brygady".

Akademia została przygotowana przez p. Piotra Pietrzaka i uczniów klasy IIe.
Pieśni wykonywali nasi szkolni muzycy, soliści oraz chór sprawnie poprowadzony przez p. Annę Ambroży.
Dekorację przygotowała p. Agnieszka Tomczyk.
Notatka: Piotr Pietrzak